Hadi beynimizi geliştirelim

Beyninizin hangi tarafını kullandığınızı bilmiyorsanız; internette bu konuyla ilgili testler var, onları çözerek öğrenebilirsiniz. Bu konuda beynimizin sağ ve sol tarafını geliştirmek için çözümler sunacağız.

Beynimizin sol kısmını geliştirmek için neler yapmalıyız? İşte cevaplar:
1. Yazın ve okuyun. Herhangi bir konuda yazı yazmak beynimizin sol kısmını geliştiriyor, özellikle bilimsel yazılar. Bilgilerinizi paylaşacağınız bir blog açın, Twitter'i aktif olarak kullanın. Ya da  şiir yazın. Kitap okuyun, gazete okuyun veya internette araştırma  yapın.
2. Harflerle ve rakamlarla oynayın. Bulmaca çözün. Matematik problemleri çözün. Önemli telefonları ezberleyin. İllerimizin plaka kodlarını ezberleyin. Örneğin; internetteki hesaplarınızın şifrelerini değiştirin. Her bir hesabınız için farklı şifreler oluşturun ve şifrelerinizi ezberleyin.

Beynimizin sağ tarafını geliştirmek için neler yapmalıyız? İşte cevaplar:
1. Müzik dinleyin. Müziğe zaman ayırın. Parçaların sözlerine değil kullanılan enstrümanlara odaklanın. Kendinizi müziğin ritmine bırakın.
2. Resim yapın. Beyninizin sol kısmını daha fazla kullanan biriyseniz; büyük ihtimalle resim yapmayı sevmiyorsunuz. Çöp adam çizerek işe başlayın.

Ve sonuç; "işleyen demir ışıldar." beyninizi kullanın. Hayatı akışına bırakmayın. İşleri karmaşıklaştırın. işe/okula farklı bir yoldan gidin, odanızı düzenleyin. Televizyonu/bilgisayarı/telefonu kapatın; kitabı açın ya da dışarı çıkın.

Yorumlar