Makale yazarak para kazanma

Makale yazarak internetten para kazanmak ister misiniz? Bu mümkün mü ? tabiki mumkun. Bu gün binlerce blog sahibi makale yazarak google adsense' den para kazaniyor. Peki nasıl yazacagiz?

Yapmaniz gereken ilk şey insanların problemi olduğu bir konuyu tespit etmek. Bunu arama motorlarında en çok aranan kelimeleri bularak yapabilirsiniz. Insanların bir sorununa çözüm getirdiğinizde bilin ki yazılarınız devamli okunuyor...

Peki en çok aranan kelimeleri bulduktan sonra ne yapacağız ? O konuda internette , kütüphanelerde vb. Mükemmel bir araştırma yapın , o konuda yazılmış makaleleri okuyun, araştırmanız bittikten sonra makalenizi yazın. Makale yazarken dikkat edin ; insanlarla konuşuyormuş gibi eğlenceli bir yazi yazın. Insanların binlerce site , milyonlarca yazı arasında sizinkini seçmesi için onlara bir sebep vermelisiniz... Insanlar sizi sorunlarına çözüm bulan biri olarak görmeliler. Makaleyi tamamladıktan sonra sitenizde yayınlayin. Bu kadar mi? Ne yazıkki hayır. Sitenizin , makalenizin reklamını yapmanız gerekiyor. Üzgünüm ama insanlar kendilerini, milyonlarca makale arasından sizinkini seçmek zorunda hissetmiyor. Sitenizi en az birkaç kişinin önüne getirmelisiniz ki onlar gönüllü olarak reklamınızi yapsınlar. Makalelerinizi yeterince eglenceli ve ilginc bir sekilde yazarsaniz kulaktan kulaga reklam yoluyla bir cok kişye duyurulacak , boylece okuyucu sayiniz artacaktir.

Bütün bunları uygulayarak yeteri kadar yazı yazdıktan sonra google adsense ve linkz vb. Sitelerden sitenize reklam alın. Ve makale yazmaya, sitenizin reklamini yapmaya devam edin. Yazılarınızı okuyanların sayısı arttıkça kazancınızda artacaktir.

Ve son olarak; Makalelerinize yorum yazanlara teşekkür edin. Ilk yorum yazanlari ödüllendirin. Guzel Yorum yazanlarla iletişime geçin, onlara beraber yazma/ortaklık teklif edin. Başarılar...

Yorumlar