Yayınla butonuna basmadan önce

Blog yazarları için ‘Yayınla’ butonuna basmadan önce yapılması gerekenler…

1. Samimi, mizahi bir dille fakat ciddiyeti bozmadan yazmaya çalışın. Karşılıklı konuşuyormuş gibi bir dil ukullanın.
2. Kendi bakış açınızı ve diğer insanların bakış açılarını dile getirmeye çalışın.
3. Yazınızı paragraflara, maddelere bölün gerekli bulursanız alt başlıklar açın.
4. Yazım yanlışları, aşırı kullanılmış bir dil vs. var mı? kontrol edin. En önemlisi yazınızı yazdıktan sonra bir süre dinlendirin ve tekrar okuyun. (tabi ki zaman sorunu olan yazılar müstesna. Yazınızı diğer yazarlardan önce yayınlama gibi öbir telaşınız varsa dinlendirme bölümünü atlayabilirsiniz.)
5. Yazınıza iyi bir başlık bulun. Hem ilginç hemde konuyu özetleyen bir başlık olsun.
6. Kategoriler kullanın. Ve yeni yazılarınızı eklerken kategorilerine ekleyin. Çoğu insanlar sadece ilgilendikleri kategorideki yazıları okur. internet, teknoloji, haber gibi.
7. Yazılarınızı etiketleyin. 10′a kadar etiket kullanabilirsiniz. Fakat 3 ila 5 etiket kullanmanız tavsiye edilir. Sadece yazınızla alakalı etiketler kullanın. Spam etiket kullanmaktan kaçının.
8. Yazılarınızda görseller kullanın. Yazılarınıza konunuzla alakalı resim, video vb. görseller ekleyin. Bu okurların ilgisini çeker.
9. Diğer bloglara, yazılara bağlantı sağlayın. Bağlantı sağlamakta cimri olmayın. Sadece konunuzla ilgili bağlantılar sağladığınızda, bağlantı verdiğiniz site size karşılık vermese bile okurlarınıza büyük kolaylık sağlamış olursunuz. Bağlantı sağlamak okurların blogunuza geri gelme sebeplerinden biridir.
10. Başlığınızı, yazınızı, kategorilerinizi, etiketlerinizi iyice inceleyin, yanlışlık var mı kontrol edin ve ‘yayınla’ butonuna basın.

Yorumlar