Kripto Para Sayesinde Blog Yazarlığından Gelir Elde Edebilirsiniz

Merhaba. Yaklaşık on yıl önce blog yazarlığını heves edindim. Belirli bir sürenin sonunda bu işi benimsemeye başladım. Bunun sebeplerinden en önemlisi etkileşimdi. Okuyucular tarafından çok güzel yorumlar aldık. Yeni kişilerle tanıştık, arkadaşlar edindik. Ve çok şey öğrendik. Ancak blog yazarlığı vaktimizin çoğunu almasına rağmen maddi bir katkı sağlamıyordu. Üstelik hosting, domain gibi giderler sorun oluşturmaya başlamıştı.

Elbette Adsense vb. çözümler mevcuttu. Ancak çoğunluk bloglar bu gibi projelere kabul edilmiyordu. Bloglara alınabilecek sponsorluklar, reklamlar ise tamamen uygunsuz bir yer teşkil ediyordu. Ayrıca haber siteleri, çöp içerik siteleri trafiği sömürmeye başladı. Bu ve benzer sebeplerden dolayı çoğunluk blog yazarı bu işi bıraktı. Bırakanların bir çoğu Twitter, Youtube, Tumblr gibi ortamlara taşındı. Ancak günümüzde yepyeni bir teknoloji ortaya çıkıyor. Kripto paralar bir çok sorunu çözmeye aday. Tabi ki blog yazarları için de çözümler var.

Steem blok zinciri sayesinde ürettiğimiz içeriklerden gelir elde edebiliriz. Steemit.com başta olmak üzere bu alanda bir çok çözüm mevcut. Steem projesi, içerik üreticilerini, okuyucuları (beğeniler sayesinde) ödüllendirmeyi hedefliyor. Yapmamız gereken tek şey ürettiğimiz içerikleri steemit.com üzerinde yayınlamak. Üstelik bunun için blogumuzdan vazgeçmek zorunda değiliz. "Steempress" Wordpress eklentisi bunun için var.

Blog okurlarımızla ilgilenmek, diğer blog yazarlarıyla iletişime geçmek, beğenilen içeriklere oy vermek gibi şeylerden bahsetmeye gerek yok sanırım. Belirli bir süre blog yazarlığı yapmış biriyseniz bu konulara aşinasınızdır. Aşağıda Steem, Steemit ve SteemPress hakkında bir kaç içerik bağlantısı paylaşıyorum. Bunları inceleyerek konu hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Steemit hakkında bir video listesi:
"Steemit rehberi" Youtube oynatma listesi.

Steem ve Steemit hakkında bir yazı:
Ödül Tabanlı Coin Steem Token Nedir?, STEEM TOKEN ve STEEMİT PLATFORM

Steem ve SBD hakkında bir yazı:
Steem Dollar (SBD) Nedir?, Steem İle Arasında Ne Fark Var?

İçerik yayınlama kuralları:
Steemit içerik yayınlama kurallarını açıklar mısınız?

Steempress hakkında bir içerik:
Steempress Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Türkçe içerik üretenler genellikle #TR etiketini kullanıyor. Etikette daha önce oluşturulmuş içerikleri inceleyerek, arama motorlarında "Steem, SBD, Steem Power, Steem Blockchain, kürasyon ödülleri, Busy, Dtube, Dlive, Steepshot, Esteem" vb. aramalar yaparak konu hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Yeni paylaşımlarda görüşmek dileğiyle, takipte kalın.

Görsel: (link)

Yorumlar