Bitcoin Artırma Yolları #1

Merhaba. Kripto para yatırımcılarının, kullanıcılarının ana parası Bitcoin'dir. Bir kaçı haricinde altcoin alımlarımızın amacı elimizde bulunan Bitcoin miktarını artırmak oluyor. Durum böyle olunca arama motorlarını bir araştırsak; kripto paralarla ilgi aramalardaki liste genelde şu şekilde oluşur; "Bitcoin nedir?, Bitcoin nasıl alınır?, Bitcoin kazanma yolları ve Bitcoin biriktirme/artırma yolları." Ben de Bitcoin artırmakla ilgili bir yazı serisine başlıyorum. Tecrübe ettiğim kadarıyla bu konuda bir şeyler paylaşacağım.

Bu paylaşımdaki önerimiz borsalarda Bitcoin ticareti yapanlara olacak. Yine çoğunluğun bildiği ancak pek az kişinin uyguladığı bir yöntemden bahsedeceğiz. Bilindiği gibi Bitcoin fiyatındaki düşüşler başladığında diğer kripto paralar da salınmaya başlıyor. Bazı kripto paralar düşüş gösterse de Bitcoin'e bağlı kalmıyor. Orantı olarak Bitcoin'e göre daha fazla veya daha az düşüş gösteren kripto paralar mevcut. Bizim hedefimiz ise Bitcoin'e bağ(ım)lı olarak hareket eden kripto paralar olacak.

Elbette burada kripto para ismi vermeyeceğim. Bahsettiğim kripto paraları Coinmarketcap vb. veri sunan web sitelerindeki grafikleri gözlemleyerek bulabilirsiniz. Bitcoin'de düşüş başladığında bu kripto paraları takibe alıyoruz. Belirli bir düşüşten sonra elimizdeki Bitcoin ile bu kripto paralardan azar azar almaya başlıyoruz. Düşüş bitip Bitcoin'de sular durulmaya başlayınca bahsettiğim alt coinler de yükselmeye başlıyor. Tatmin edici bir fiyata ulaşınca bu kripto paraları satıp tekrar Bitcoin'e dönüyoruz.

Böylece Bitcoin yükselişlerinden para kazanmanın yanında düşüşlerde de Bitcoin sayımızı artırarak kara geçmiş olduk. Ancak bahsettiğim şeyler belirli bir tecrübe ve ticaret deneyimi gerektirir. Yatırımcılığınızın yanında bir de araştırmacı tarafınız bulunmalı.

Bitcoin artırma yöntemleri konusunda yeni paylaşımlar yapacağım. Daha sonraki paylaşımlarda görüşmek dileğiyle, takipte kalın.

Görsel: (link)

Yorumlar