Bitcoin Yükselir Mi?

Merhaba. Güzel bir hafta sonu sabahı daha. Kripto piyasası bu gün daha umutlu. Analizcilerin çoğunluğu dört binlerden, üç binlerden bahsederken bir sürpriz daha yaşadık. Bitcoin kendisini 400$ yukarıya attı. Bunun için sadece 3.5 saat yeterli geldi. Artık yükseliş analizleri yapmaya başlayabiliriz :D

Peki bundan sonra ne olacak? Bitcoin yükselmeye devam edecek mi? Bitcoin yükselecek. Ama düşecek de. Yatay seyrettiği zamanlar da olacak. Piyasada tecrübe kazandıkça bu tür soruları garip bulmaya başlıyoruz. Yükselmeye neden bu kadar taktık? Anlamakta zorlanıyoruz.
https://www.youtube.com/watch?v=ipScUpdj5RM
Oysa yapmamız gereken şey çok basit. Biraz temel analiz, biraz teknik analiz öğreneceğiz. Kendimize göre uygun yerden alım yapacağız. Risk iştahına göre %2.5 - %5 arası stop emri gireceğiz. Ve planladığımız satış seviyesine gelene kadar bekleyeceğiz. Planladığımız seviyeye gelmeden geri dönerse mevcut karı alıp kaçacağız. Peki neden çoğunluğumuz zararda? Çünkü alım yaptığımız zamanlar genelde "Bitcoin aya gidecek" şeklinde konuşulduğu zamanlar oluyor. Alım yaptığımızda düşmeye başlarsa "daha düşmez" diye bekliyoruz. Satmaya karar verdiğimizde de "daha yükselmez" diye satıyoruz.

Sadede gelelim; Bitcoin yükselecek mi? Üç ihtimal var: Yükselir, düşer, yatay seyreder. Bunu aklımıza kazımamız lazım aslında. Kahvaltı için ekmek alamaya giderken bile onlarca farklı seçeneğimiz oluyor.

Bu paylaşım Steemit.com'da da yayınlanıyor. Yeni paylaşımlarda görüşmek üzere. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Yorumlar