Samsung Kullanıcıları Kripto Para İle Ödeme Yapabilecek

Merhaba. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte dijital paralar gündeme geldi. Artık alışveriş yaparken kredi kartları veya ön ödemeli karlar kullanıyoruz. Nakit ödeme yapanlar genellikle internet ve teknoloji ile arası iyi olmayan kişiler arasından çıkıyor. Son yıllarda taşınabilir cihazlarla ödeme yapma konusu fazlasıyla gündemde. Ancak bir haber oldukça ilgimi çekti. Samsung şirketi çeşitli anlaşmalarla gündeme geliyor. Bu anlaşma ise kripto paraları kullanarak alışveriş yapma konusunda.


Samsung, Avrupa merkezli fintech şirketi Coppay ile iş birliği yaptı. Coppay, çeşitli kripto paralarla ödeme yapılabilmesi için bir altyapı oluşturacak. Oluşturulan alt yapı sayesinde Samsung kullanıcıları, kripto paraları kullanarak alışveriş yapabilecekler. Söz konusu uygulama belirli şehirlerde denenecek. Ve ilk başta Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Nem ve Steem gibi kripto paralarla ödeme yapılabilecek. Daha sonra uygulamanın yaygınlaşması ve farklı kripto paraların da sisteme eklenmesi için çalışmalar yapılacak.

Samsung gibi bir şirketin bu alana giriş yapması kripto paraların daha fazla yaygınlaşması konusunda fayda sağlayabilir. Ayrıca alışverişte kullanılan kripto paraların da değerinin artması beklenir. Ancak bu ve benzer uygulamaların, girişimlerin kullanıcılar tarafında olumlu tepki görmesi çok önemli. Zira bu alanda çeşitli finans kurumlarının da çalışmalar yaptığı bilinen bir konu.

Yeni paylaşımlarda görüşmek üzere, takipte kalın.

Not: İçerikleri Steem blok zincirinde de yayınlıyoruz.
Kaynaklar: Haber, Görsel

Yorumlar