Yatırım Yapılacak Kripto Para Seçimi

Merhaba. Kripto para piyasasında onlarca Coin, yüzlerce token var. Haliyle hangi kripto paraya yatırım yapacağımızı şaşıyoruz. Bu yazıda yatırım yapacağımız kripto paraları seçerken yararlanabileceğimiz bir kaç yöntemden bahsedeceğiz.

Kripto para sinyal bulucu.
Tradingwiev.com sitesinin sunduğu bir araç var. "Kripto para sinyal bulucu." Araca Tradingview.com/cryptocurrency-signals adresinden ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili daha önce yazılmış bir yazı var. Buradan okuyabilirsiniz. Tradingwiev'in bu aracıyla çok fazla veriye ulaşabilirsiniz. Örneğin; Sinyal bulucuya gerekli indikatör verilerini girdikten sonra dakikalık, saatlik vb. sinyalleri kontrol edebilirsiniz.

Coinmarketcap verileri.
Yukarıda bahsedilen araçla yaptığımız filtrelemeyi Coinmarketcap verileriyle karşılaştırıyoruz. Örnek verecek olursak; Kripto para sinyal bulucu'dan elde ettiğimiz kripto paraların Coinmarketcap'te ilk 50. sırada bulunup bulunmadığını kontrol ediyoruz. Kripto paranın Bitfinex, Bittrex, Binance, Houbi vb. popüler borsalarda listenip listelenmediğini kontrol ediyoruz.

Kripto para haberleri.
Seçtiğimiz kripto paralarla ilgili güncel, önemli haber var mı? Ayrıntılı bir araştırma yapıyoruz. Yeni bir borsa listelemesi var mı? Yatırım yapacağımız kripto paranın teknolojisinde, son dönemlerde ne gibi geliştirmeler yapılmış? Bu ve benzer verileri topluyoruz.

Kripto paranın son dönemdeki fiyatı.
Seçeneklerimizi iyice azalttık. Elimizde kalan kripto paraların fiyatlarını kontrol ediyoruz. Fiyatlar son bir kaç ayın en düşük seviyesinde mi? Son bir kaç günde hissedilir bir yükseliş başlamış mı? Kripto paranın saatlik, günlük, haftalık grafiklerini kontrol ediyoruz.

İndikatörler, destekler/dirençler.
Son olarak kripto paranın fiyat grafiğinde popüler indikatörlerin verilerini kontrol ediyoruz. Bollinger bandları, RSI, Stochastic, MACD, Hareketli ortalamalar vb. indikatörlerde test yapabiliyoruz.

Son olarak kripto parayı alıp almama konusunda kararımızı veriyoruz. Bu paylaşımı aynı zamanda Steemit.com'da da yayınlıyoruz. Okuduğunuz için teşekkür ederim. İyi eğlenceler, bol kazançlar.

Görsel: link

Yorumlar