En fazla kazandıran yatırım fonları

Merhaba. Orta veya uzun vadeli yatırımcı iseniz doğru sayfaya ulaştınız :) Bu yazıda son bir ayda en fazla kazandıran yatırım fonlarını listeleyeceğiz. Öncelikle kategori gözetmeksizin en karlı beş fonu listeleyelim.

1. GEDİK PORTFÖY BİRİNCİ HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
2. İŞ PORTFÖY BİST TEKNOLOJİ AĞIRLIKLI SINIRLAMALI ENDEKSİ HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
3. BİZİM PORTFÖY KATILIM 30 ENDEKSİ HİSSE SENEDİ FONU(HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
4. ATA PORTFÖY İKİNCİ HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
5. ATA PORTFÖY BİRİNCİ HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)

Ve şimdi de kendi kategorisinde en fazla kazanç getiren yatırım fonları:

Borçlanma araçları fon türünde "DENİZ PORTFÖY EUROBOND (DÖVİZ) BORÇLANMA ARAÇLARI FONU" %4.38 kazançla birinci olmuş. Değişken şemsiye fonlarında "YAPI KREDİ PORTFÖY İKİNCİ DEĞİŞKEN FON" %4.51 ile birincili ele geçirmiş. Fon sepeti şemsiye fonu türünde ise "AK PORTFÖY PETROL YABANCI BYF FON SEPETİ FONU" %3.02 ile birinci sırada. Hisse senedi şemsiye fonlarında "GEDİK PORTFÖY BİRİNCİ HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)" %9.18'lik getiri ile lider. "GEDİK PORTFÖY KARMA FON" Karma fon türünde %6.27 getiriyle birinciliği göğüslemiş.

Katılım şemsiye fonlarında %3.28'lik getiriyle "GARANTİ PORTFÖY BİRİNCİ KATILIM FONU" birincili kapmış. Kıymetli madenler şemsiye fonu kategorisinde "FİBA PORTFÖY ALTIN FONU" %1.75'le birinci sırada. Para piyasası şemsiye fonlarında ise "AK PORTFÖY İKİNCİ PARA PİYASASI FONU" birinci sırada. Bu ay yatırımcılarına %1.86 kazandırmış.

Veriler Tefas'tan alındı. Önümüzdeki ay farklı fonlar daha fazla kazandırabilir. Veya kaybettirebilir. Forex, hisse senedi borsaları kadar olmasa da yatırım fonları risk içerir. Özellikle hisse senedi fonları dişe dokunur miktarda para kazandırabilir veya kaybettirebilir. Özetle: Bahsi geçen veriler yatırım tavsiyesi niteliğinde değil, bilgilendirme amaçlıdır.

Sonraki paylaşımlardan birinde yatırım fonlarının içeriğinden bahsedeceğim. Görüşmek üzere.

Yorumlar